تبلیغات
منتظران مصلح - آدم چرخ را دوباره اختراع نمی کند
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/05/11
هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، دنبال در و دیوار كاه گلی می گردیم و سقف زهوار در رفته؛ تا جهاد كنیم برای ش! هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، دنبال آن روستاییم كه آب شُرب ندارند، بخورند و از آب چاه... هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، به فكر آن جاده ایم كه آسفالت نیست و "مال" هم در آن بكس و باد می كند. این بار كه اردو می رویم...

مَثَلی داریم در مهندسی كه میگوید:
"آدم چرخ را دوباره اختراع نمی كند."
نه در مهندسی، كه هر جا عقل حاكم باشد، این مقوله پذیرفتنی ست.
در فرهنگ نیز همین طور.
*
هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، دنبال در و دیوار كاه گلی می گردیم و سقف زهوار در رفته؛ تا جهاد كنیم برای ش!
هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، دنبال آن روستاییم كه آب شُرب ندارند، بخورند و از آب چاه...
هنوز اردوی شناسایی كه می رویم، به فكر آن جاده ایم كه آسفالت نیست و "مال" هم در آن بكس و باد می كند.
این بار كه اردو می رویم، سعی كنیم كتابخانه خاك خورده، فلان مسجد همین روستاهای بیخ گوشی مان هم به چشم مان بیاید.
این بار كه اردو می رویم، برای دیش ماهواره! روی همان سقف زهوار در رفته، هم جهاد كنیم!
این بار كه اردو می رویم، به غیر پاپتی بودن بچه های روستا، غریب بودن شان با قرآن هم به چشم مان بیاید.
این بار كه اردو می رویم، مهاجرت جوانان روستا هم كه فقط برای كار! به شهر می آیند، به چشم مان بیاید. فقط و فقط برای كار!
این بار كه اردو می رویم، علاوه بر آجر روی هم گذاشتن، فكری هم به حال استعدادهای نهفته در روستا بكنیم، كه اگر شكوفا شود...، چه می شود.
این بار كه اردو می رویم، از خودمان بپرسیم، فرق اردوی جهادی امسال، با سال های پس از جنگ تحمیلی چیست؟ و اولویت های كاری چه فرقی كرده اند.

نویسنده: محسن مشرقی
برگرفته از سایت منتظران خورشید
طبقه بندی: سایر، 
ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا