تبلیغات
منتظران مصلح - حرکتی از نوع جهادی
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1391/11/20
خواستیم مدتی ننویسیم تا همت دوستان را ببینیم که ظاهرا کم سعادت بودیم!!

نمی دونم شماها چقدر توی لحظات زندگانیتون به جهاد و جایگاه و نقشتون توی این دنیا فکر می کنید. به این که تا حالا چندبار پیش خدا دست گل به آب دادید و چند بار لبخند رضایت رو به لبهاش نشوندید.
نمی دونم چقدر پی معنی جهاد اکبر و جهاد اصغر رو تو زندگیتون گرفتید!
اصلا تا حالا به این فکر کردیم که چه طور میشه توی زندگیمون جهاد کنیم؟ جهاد = جنگ مسلحانه؟!

چند روز پیش به صحنه جالبی برخوردم که معنای واقعی جهاد بود:
ساعت حدود 5 بود و چون طبق معمول ناهار نخورده بودم به زور پاهام رو روی زمین می کشیدم تا به خونه برسم. ایستگاه متروی فرهنگسرا پیاده شدم. سری اول پله برقی رو به سلامتی رد کردم و به دور دومش که رسیدم طبق معمول خاموش بود! سرم رو انداختم پایین تا از دیدن میزان پله هایی که باید طی کنم سنگ کوب نکنم!
هنوز 4-5 پله بیشتر بالا نرفته بودم که مردی حدود 40 ساله مادر پیرش رو به پشت گرفته بود و با یک دستش مادر رو نگه داشته بود و با دست دیگه اش کیف بزرگ و به نسبت سنگین رو. اینقدر محو کار این آقا بودم که نفمیدم چه طور به پله های آخر رسیدم. یک خانمی میون راه کیف آقا رو براش گرفت تا کمکی باشه. به پله آخر که رسیدیم اون آقا از فرط خستگی به زمین افتاد ولی اجازه نداد مادرش به زمین بیفته. مردم کمکش کردند تا بلند بشه. وقتی بلند شد از مادر عذرخواهی کرد و از اطرافیان تشکر و از مترو خارج شد.
سوار تاکسی شدم تا زودتر به خونه برسم که دیدم اون آقا و مادرش هم سوار ماشین شدند. آقا مدام سرفه می کرد. سرفه های خشک و بلند. راننده وسطای مسیر بهش گفت: اقا می خوای برات آب بیارم. بنده خدا که به سختی می تونست صحبت کنه تشکر کرد و گفت که سرفه هاش به خاطر فشاری که موقع بالا اومدن از پله ها بهش وارد شده. راننده به خاطر خدمتی که به مادر کرده بود دعاش کرد و کناری ایستاد و از توی صندوق براش یک شیشه آب آورد. مسیرش رو پرسید و تا سر کوچه رسوندشون. برای دیدار خواهر که از مکه اومده بود به تهران اومده بودند.
آقا موقع پیاده شدن از هممون بابت سرفه هاش حلالیت خواست و برای هممون دعای خیر کرد و دست مادر رو گرفت و رفت...

چند روز بعد رفتم مترو فرهنگسرا و تعداد پله هایی که اون آقا مادرش رو حمل کرده بود رو شمردم. شصت پله!

دو قسمت این اتفاق برای من خیلی جای فکر داشت:
1- خدمت اون آقا به مادر و میزان احترامشون به ایشون و دیگران
2- مهربونی راننده هم بابت آب و هم بابت رسوندنشون تا سر کوچه

حالا ما بشینیم و منتظر باشیم تا اردوی جهادی بشه و یه حرکت جهادی بکنیم!!!طبقه بندی: خاطرات، 
ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا