تبلیغات
منتظران مصلح - بصیرت و استقامت (12)
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1391/06/19

بعضی کسان هستند که به خاطر نداشتن فهم سیاسی و تحلیل سیاسی ، در جهنم می افتند. البته یک عده هم به خاطر اغراضشان به جهنم می افتند، اما بعضی افراد غرض چندانی هم ندارند ، ولی به خاطر نفهمیدن و نداشتن بصیرت ، در جهنم واقع می شوند.
...امروز بصیرت - به تعبیر عرف رایج- همان تحلیل سیاسی و فهم سیاسی است. باید بفهمیم دشمن کجاست؛ دشمن کیست، دوست کیست. بسیاری از شما در دوران جنگ تحمیلی به جبهه رفته اید. گاهی انسان در واحدی نشسته ، صدای توپخانه می آید. آدم هایی که ناواردند، اصلا نمی دانند صدا از کدام طرف استو دشمن کجاست. اگر این آدم ناوارد را پشت توپ بگذارند و بگویند آتش کن، یک وقت می بینید که روی جبهه خودی آتش ریخت! می داند که عراق در غرب ایران است، اما آیا دشمن همیشه در غرب بود؟ گاهی در جنوب و گاهی در شمال بود. باید انسان بداند دشمن کجاست. وقتی که دانستید ، راحت آتش می ریزید و به هدف می زنید، اما وقتی که نشناختید ، آتش تان روی سر خودی ها می ریزد. یک عده به خاطر عدم بصیرت و عدم فهم و عدم تشخیص ، آتش را روی سر خودی ها میریزند!
امان از وقتی که این عدم فهم و عدم تشخیص ، با برخی از اغراض و ضعف های اخلاقی توام شود؛ که اگر شد، واویلاست!

بیانات مقام معظم رهبری 80/12/2



بصیرت و استقامت های گذشته:

لینک بصیرت و استقامت 1-6

لینک بصیرت و استقامت 7-11



طبقه بندی: بصیرت، 
ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا