تبلیغات
منتظران مصلح - فرق حوزویان ودانشجویان با توده مردم
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1391/03/2

حضرت آیت الله جوادی آملی گفت: فرق ما حوزویان و دانشجویان با

 توده مردم این است که مردم در کف معرفت هستند و ما نباید به کف

 معرفت اکتفا کنیم.
حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی در ابتدای دوره کارگاهی باور افزایی مهدویت با رویکرد آسیب شناسی مهدویت و انتظار در حضور دانشگاهیان نخبه استان قم که در موسسه بین المللی وحیانی اسرا برگزار شد، امام‌شناسی را امری مهم و جدی عنوان کرد و افزود: اگر می‌خواهیم آثار مثبت و مهمی در جامعه داشته باشیم و از اوصاف حضرت ولی‌عصر(عج) برخوردار شویم باید امام شناس و رهبر‌شناس خوبی باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما باید همواره به دنبال آثار مثبت باشیم واز آثار منفی دوری کنیم گفت: کسی که بمیرد در صورتی که جاهل بوده و امام خود را نشناخته است، حیات و زندگی او هم جاهلانه بوده، به دلیل اینکه وقتی امام خود را نشناسیم دارای آثار مثبت هم نیستیم.

این استاد تفسیر حوزه علمیه قم افزود: اگر دارای آثار مثبت در امام شناسی هستیم باید شاکر باشیم و اگر دارای نکات منفی هستیم تلاش کنیم آنرا ترمیم کنیم تا عصاره یک عمر زندگی را وقتی هنگام مرگ می‌چشیم تلخ و سوزاننده نباشد و مرگ ما عاقلانه و با تدبیر باشد.

حضرت آیت الله جوادی آملی بنا به فرموده امام صادق(ع) شناخت امام را مشروط به شناخت پیامبر و شناخت پیامبر را مشروط به شناخت خدا دانست و اظهار داشت: کسی که خدا را نشناسد خلیفه خدا که پیامبر است نمی‌شناسد و کسی که پیامبر را نشناسد خلیفه رسول که امام است نمی‌شناسد.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: فرق ما حوزویان و دانشجویان با توده مردم این است که مردم در کف معرفت هستند و ما نباید به کف معرفت اکتفا کنیم و باید در سطح معرفت گام برداریم چون عمری تلاش می‌کنیم و اگر بخواهیم با توده مردم یکسان باسیم متضرر می شویم.

وی پایان کار همه مردم را با خدا دانست و افزود: بنا به فرموده شیخ کلینی بهترین راه خداشناسی، اله شناس بودن است پس باید تلاش کنیم اله شناس، رسول شناس و امام شناس خوبی باشیم تا هم به امام نزدیک شویم وهم کسب معرفت و اوصاف داشته باشیم و هم برای دیگران امام باشیم و دست آنها را بگیریم.

حضرت آیت الله جوادی آملی وظیفه اصلی طلاب و دانشجویان را شناساندن امام به توده مردم دانست و گفت: انسان خوب و متقی که قرآن معرفی می‌کند کسی است که هم باری از دوش جامعه بردارد و هم خوبان جامعه به دنبال او حرکت کنند و به او اقتدا نمایند نه اینکه فقط صرف شعار و بردن القاب و اوصاف مختلف برای ما باشد.

این استاد تفسیر حوزه علمیه قم نازلترین درجه برای عالمان را درخواست از خدا برای نبردن به جهنم و نسوزاندن دانست و افزود: بالاترین درجه محشور شدن با اولیا و انبیا است و بهترین راه تاثیرگزاری بر مردم، راهنمایی آنان به سوی خدا، رسول و امام زمان است.

وی پیروان امام زمان را اهل نجات دانست و گفت: از برجسته ترین و زیباترین القاب نورانی امام عصر(عج) بقیة الله است یعنی باقی نگه داشتن و خداوند یاران حضرت را «اولو البقیه» دانسته یعنی باقی می‌مانند و به مرگ جاهلی نمی‌میرند و از حیات طیبه برخوردار می شوند و تا حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) در امان خواهند بود.

حضرت آیت الله جوادی آملی در پایان همه حضار و دانشجویان را به پیمان بستن با امام زمان(عج) دعوت کرد وافزود: همیشه و در همه حال خواهان یاری و نصرت از خداوند باشید واین با توسل به امامان (ع) مقدور و میسر خواهد بود تا در امان باشیم و به مرگ خوب و معقول بمیریم و ان شاء الله با اهل بیت و امام زمان خود محشور شویم.طبقه بندی: بصیرت، 
ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا