تبلیغات
منتظران مصلح - راهنمای سیر مطالعاتی علامه مصباح‌یزدی چاپ شد
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران


مقام معظم رهبری:

«نزدیک 40 سال است جناب آقای مصباح را می‌شناسم و به ایشان به عنوان یک

فقیه، فیلسوف، متفکر، صاحب‌نظر در مسائل اساسی اسلام ارادت دارم. اگر خدای

متعال به نسل کنونی این توفیق را نداد که از شخصیت‌هایی مانند علامه طباطبایی

و شهید مطهری استفاده کند ولی به لطف خدا این شخصیت عزیز خلأ آن عزیزان را در

دوران کنونی پر کرده است».


مدیر تدوین و نشر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از چاپ کتاب «راهنمای سیر مطالعاتی علامه مصباح‌یزدی» خبر داد.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب «راهنمای سیر مطالعاتی علامه مصباح‌یزدی» اظهار کرد: تهیه و تنظیم این کتاب به همت دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری مجموعه آثار آیت‌الله مصباح صورت گرفته است.

 وی خاطر نشان کرد: این کتاب در صدد ارائه سیر مطالعاتی بر اساس آثار منتشر شده علامه مصباح است و برای کسانی که بخواهند در زمینه آثار آیت‌الله مصباح‌یزدی مطالعه کنند، مفید است.

 مدیر تدوین و نشر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: در پی درخواست مکرر بسیاری از علاقه‌مندان به معارف اسلامی برای فراهم آوردن سیر مطالعاتی از آثار گرانسنگ آیت‌الله مصباح تصمیم گرفتیم تا این خواسته را اجابت کرده و آثار را دسته‌بندی و معرفی کنیم.

 وی با بیان اینکه دو طبقه‌بندی آموزشی و موضوعی برای تدوین این کتاب در نظر گرفته شده است گفت: بیشتر هدف این بوده که آثار از آسان به مشکل مرتب شوند و همچنین برای اینکه یافتن مطالب مورد نظر از بین آثار مختلف آسان‌تر شود، در معرفی هر اثر سرفصل‌های کلی مورد بحث در کتاب آورده شده است.

 در مقدمه این کتاب آمده است: آیت‌الله مصباح از شخصیت‌های برجسته در بین متفکران جهان اسلام است که با اندیشه ژرف و اصولی در حوزه‌های مختلف علوم انسانی و اسلامی دارای نظر است.

 در بخشی دیگر از مقدمه خاطر نشان شده است: آثار آیت‌الله مصباح‌یزدی در گستره وسیعی در زمینه‌های علمی مورد اقبال و استقبال اقشار مختلف و سطوح مختلف علمی قرار دارد تا آنجا که رهبر انقلاب اسلامی درباره وی فرمودند «نزدیک 40 سال است جناب آقای مصباح را می‌شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر، صاحب‌نظر در مسائل اساسی اسلام ارادت دارم. اگر خدای متعال به نسل کنونی این توفیق را نداد که از شخصیت‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند ولی به لطف خدا این شخصیت عزیز خلأ آن عزیزان را در دوران کنونی پر کرده است».

 در این سیر مطالعاتی تنها آثاری گنجانده شده‌اند که تاکنون در قالب کتاب به چاپ رسیده‌اند و از ذکر مقالات، سخنرانی‌های چاپ نشده و آثاری که به سایر اشکال منتشر شده‌اند، خودداری شده است.

 کتاب‌های آیت‌الله مصباح یزدی که در این اثر آمده شامل معارف قرآن یک تا 10، خداشناسی، کیهان‌شناسی، انسان‌شناسی، راهنماشناسی، قرآن‌شناسی، حقوق و سیاست در قرآن، اخلاق در قرآن، جامعه و تاریخ از دیدگاه قرآن، حقوق و سیاست در قرآن و جنگ و جهاد در قرآن است.

 همچنین کتاب‌هایی با عناوین جان‌ها فدای پندهای الهی، بهترین و بدترین‌ها از دیدگاه نهج‌البلاغه، در پرتو ولایت، جامی از زلال کوثر، آفتاب ولایت، کتاب‌های فلسفی و مذهبی و دروس و آموزش فلسفه در این اثر ارائه شده است.

 کتاب «راهنمای سیر مطالعاتی علامه مصباح‌یزدی» در 160 صفحه رقعی آماده چاپ شده و با قیمت 2200 تومان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه می‌شود.
طبقه بندی: سایر، 
ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا