تبلیغات
منتظران مصلح - کاری که برای خدا انجام شود، به ثمر خواهد رسید
مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان، انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز را تضمین کننده تداوم راه انقلاب دانستند و خطاب به جوانان میهن افزودند: کشوری که با قدرت و ایستادگی به اینجا رسیده باید به پیش برود و الگویی تمام عیار برای جوامع اسلامی ایجاد کند و این وظیفه مهم تاریخی، از عهده شما نسل پرنشاط و مصمم امروز بر خواهد آمد***ایشان فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در روند مقابله با ایران اسلامی، به صورت به هم پیوسته و جبهه ای عمل می کنند و با نوعی تقسیم بندی وظایف در چارچوب یک طرح کلی، به فعالیتهای جبهه ای برضد انقلاب مشغولند که اگر این واقعیت از سوی تشکلهای دانشجویی درک شود در عمل به وظایف انقلابی، کمک فراوانی به آنها خواهد کرد*** رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند : جبهه مستکبران در چند حلقه بهم پیوسته، دشمنی خود با انقلاب را دنبال می کند که تحریم اقتصادی - ترویج ابتذال، ایجاد تزلزل در مبانی و مسائل اقتصادی از جمله آنهاست و ایجاد ترس در دانشمندان ایران و متوقف کردن حرکت علمی کشور، حلقه مکمل این طرح کلان است. ایشان خاطرنشان کردند: اگر با این نگاه، حرکت تروریستی دشمنان هوشیارانه تحلیل شود، احساس مسئولیت سنگین تری متوجه انسان می شود و مشخص می گردد که دشمن در حرکاتی به هم پیوسته قصد دارد مانع رشد و پیشرفت علمی کشور شود و از این زاویه، ملت ایران را دچار عقب ماندگی مجدد کند. *** حضرت آیت الله خامنه ای تشکلهای دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند. ایشان تأکید کردند: در مورد مسائل سیاسی هم باید کارهای عمیق و به دور از احساسات انجام شود
آیا پنداشتید که داخل بهشت می ‏شوید بی ‏آنکه خداوند جهادگران و شکیبایان شما را معلوم بدارد؟!
سوره آل عمران

علامه مصباح تأکید کرد: اگر ما فرمایشات امام (ره) را بررسی کنیم، می‌بینیم که

ایشان در همه رهنمودها به محوریت خدا اهتمام ویژه داشتند.

ایشان در دیدار با جمعی از مدیران که در تاریخ 28 فروردین 91 در سالن تشریفات مؤسسه برگزار شد، ضمن بیان این‌که همه انسان‌ها نیازهای بسیاری در زندگی احساس می‌کنند و برای رفع آن در تلاش و تکاپو هستند، اظهار داشت: اهل دین سعی می‌کنند این تلاش‌ها مخالف با ارزش‌های الهی و دستورات دینی نباشد و حتی المقدور در جهت مقتضیات دینی باشد.
وی با ملاک قرار دادن انسان‌هایی که در درجه ایمان و اعتقاد بالایی هستند، خاطرنشان کرد: کسانی نیز هستند که اولین نیازی را که احساس می‌کنند، کسب رضایت الهی است و می‌کوشند تمام فعالیت‌ها و برنامه زندگی خود را با توجه به این اصل پی‌گیری کنند.
ایشان یادآور شد:‌ یکی از نعمت‌های بزرگی که خداوند به ما عنایت کرده این است که در زمان ما هم نمونه‌ای از چنین انسان‌هایی قرار داده، نمونه‌ای که تمام ابعاد اسلام را در وجود خود تجسم بخشیده است. امام (ره) اسلام را شناخت و حقائق آن را به مرحله عمل رساند و فرمایشات و رهنمودهای ایشان، برکتی است که برای ما به یادگار مانده است.
علامه مصباح با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره)، یادآور شد: اگر ما فرمایشات امام (ره) را مورد توجه و بررسی قرار دهیم، می‌بینیم که ایشان در همه رهنمودها به محوریت خدا توجه ویژه داشتند و به کار برای خدا سفارش می‌فرمودند.
وی با محور قرار دادن آیه "قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ" اظهار داشت: این یک کلمه است اما خیلی معنا دارد و عمل به آن دشوار است، اگر از ابتدای تاریخ به این اصل عمل می‌شد، بهشتی در دنیا ساخته می‌شد.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: به برکت رهنمودهای امام (ره) و خون شهیدان، توجه به خدا در جامعه بیشتر شده است، بکوشیم باورمان شود که کار کردن برای خدا به نفع ماست، باید رضای خدا را ملاک قرار دهیم و انگیزه‌های شخصی را تضعیف کنیم.
وی افزود:‌ با وجود این همه نشانه از الطاف و عنایات الهی، شیطان چنان غفلتی برای انسان ایجاد می‌کند که رضایت نفس را بر رضایت الهی ترجیح می‌دهد، اما کسانی که خود را انقلابی و وابسته به نهاد انقلابی می‌دانند، باید به گونه‌ای دیگر باشند.

 


پیوست:

مجاهد: بلایی سر وبلاگمان آمده بود که بحمدالله و با کمک دوستان انجمن وبلاگنویسان حل شد.ارسال توسط مجاهد

روزی این هفته

امام جواد (ع) :


صبر را بالش كن ، و فقر را در آغوش گیر ، و شهوات را به دور انداز ، و با هوای نفس مخالفت كن ، و بدان كه در برابر دیده خدایی ، پس بنگر كه چگونه ای .

تحف العقول ، ص 478

خبرنامه

لطفا آدرس ایمیل خود را به طور کامل وارد نمایید:

پس از ثبت آدرس ایمیل خود، لینک تاییدی به ایمیل ثبت شده ارسال می گردد و شما پس از کلیک بر روی آن لینک ، عضو خبرنامه «منتظران مصلح» خواهید شد.

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تصاویر
خاكیان افلاكی
دوستان

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا